Zpět

INVESTICE DO MODERNIZACE VÝROBY

Investice 2019

Na konci minulého roku odstartoval nový investiční projekt zaměřený na snížení energetické náročnosti výrobního závodu STOMIX, spol. s r.o. ve Skorošicích. Náklady jsou ve výši necelého milionu korun a počítá se s návratnosti do tří let.


Po instalaci nových zateplených sekčních vrat v minulém roce, společnost přistoupila k investici do změny osvětlení výrobních a skladových hal. Využitím moderních LED technologií chceme snížit energetickou náročnost osvětlení až o 60%. Samozřejmostí je zlepšení pracovních podmínek a očekává se také zjednodušení údržby a snížení poruchovosti.


Po odborné analýze a zvážení všech specifik prostředí byla navržena nová LED technologie s vynikajícím indexem podání barev včetně nových elektrorozvaděčů. Montáž osvětlení proběhne ve výšce cca 6 m za plného provozu, bez možnosti instalace lešení. To vše při splnění přísných bezpečnostních předpisů.


Náš region je jedinečný svým umístěním a životním prostředím. Myslíme na ekologii a jsme ohleduplní k okolí. Realizací právě tohoto projektu dojde k razantní trvalé úspoře spotřeby energie a snížení emisí CO2 oproti výchozímu (původnímu) stavu.

Regionální prodejní centra

Zákazníkům z Moravy je určen sklad v Olomouci a zákazníci z Čech mají nový sklad v Praze Čestlicích.