Balkónové řešení STANDARD

balkon STANDARD

Charakteristika systému

Sanování balkonových konstrukcí je jednou ze základních součástí revitalizace panelových domů. Opravy jsou často potřebné také u rodinných domů a dalších objektů. Rozsah poškození bývá značný zejména u starších budov a může mít negativní vliv na statické charakteristiky a funkčnost objektu. Hlavní příčinou problémů bývá voda zatékající do konstrukce balkonu, která způsobuje korozi nedostatečně krytých železobetonových prvků. Nezanedbatelný vliv mají také mráz a mechanická poškození. Defekty se projevují odkrytou, na povrchu zkorodovanou výztuží a rozsáhlými zónami poškozeného nebo chybějícího betonu v hloubce několika desítek milimetrů.

Při sanaci balkonů je nejdůležitější zabránit dalšímu zatékání vody do konstrukce. Po vyspravení a doplnění poškozených či chybějících částí betonu se na povrch nanese speciální hydroizolační stěrka a následuje položení zvolené podlahové krytiny, obvykle dlažby. Místo dlažby je také možné použít polyuretanovou hydroizolační vrstvu, která je současně vrstvou nášlapnou. Povrch lze natřít odolnou barvou. Nabízíme ucelený systém výrobků umožňující provést všechny potřebné opravy a zrekonstruovat balkon do požadované podoby.


Podklad:

Podklad by měl být zbavený nečistot, prachu a mastnoty. Systém je určen na soudržné betonové a železobetonové podklady. Aplikaci na jiný podklad je vhodné konzultovat s výrobcem systému.


Doporučený postup:

Po nanesení podnátěru EH a adhezivní mezivrstvy (BETAFORM S01) se narušené části vyspraví pomocí vhodné maltové směsi (BETAFORM S05, BETAFORM S07). Následuje obnovení hydroizolace (BETAFORM H01) a položení dlažby s pomocí lepidla (BETAFIX SF).


Víte že ...

Varianta STANDARD je velmi ekonomická a jednoduchá především pro panelákové lodžie.

Technická dokumentace

Pokyny pro navrhování, montáž balkonového řešení STANDARD a PROFI