STX.THERM ALFA

STX.THERM ALFA zobrazit obrázek v plné velikosti

ukázka řezu zateplením STX.THERM ALFA

Charakteristika systému

Zateplovací systém na bázi polystyrenových izolačních desek představuje nejrozšířenější řešení zateplení v České republice i celé Evropě. Systém je vhodný pro všechny, kteří hledají kvalitní zateplení za přijatelnou cenu. Zvýšený tepelný odpor vede k okamžitému výraznému snížení nákladů na vytápění a návratnost investice do zateplení je velmi rychlá. K výhodám systému patří nízké přitížení konstrukce budovy a relativně nenáročné provedení zateplení.

Variantou tohoto systému je řešení s použitím šedého polystyrenu s přídavkem grafitu, díky kterému je možno použít o cca 15 % menší tloušťku izolantu při zachování stejných tepelně izolačních vlastností.

Tři další varianty zateplovacího systému:

  • Tento zateplovací systém je možné použít i pro zdvojení izolantu - varianta "S".
  • Další variantou tohoto zateplení je použití izolantu TWINNER, který vyhovuje požárním normám dle ČSN 73 0810 bez požárních pásů - varianta "TW".
  • Třetí variantou je využití polyuretanového lepidla ALFAFIX PUR, které je velmi ekonomické a vhodné pro zateplení rodinných domů.


Šedý polystyrén EPS F

Je vyroben ze suroviny NEOPOR, jež využívá nových poznatků v oboru nanotechnologií. Do struktury polystyrenu byly zapracovány grafitové částice, které odrážejí teplo a podstatně tak zlepšují tepelnou izolaci. Produkt je určen pro zateplení stěnových konstrukcí s nejvyššími nároky na izolační účinnost a vysokou pevnost v tlaku. Ideální využití pro nízkoenergetické a pasivní domy a všude tam, kde je třeba docílit maximální izolaci při minimální tloušťce izolantu.

Víte že ...

STX.THERM ALFA je jeden z nejkvalitnějších zateplovacích systémů (ETICS) na trhu a od roku 1996 s ním bylo provedeno zateplení více než 10 milionů m² v České a Slovenské republice?

Technická dokumentace

Pokyny pro navrhování, montáž a údržbu zateplovacích systémů řady STX.THERM

CAD detaily

Ukázka více než 60-ti řešených detailů pro zateplení. Formáty DWG a DXF najdete v sekci "Ke stažení"

Nová zelená úsporám

Tento systém je registrován v programu Nová zelená úsporám.

Nová kvalitativní třída A

Zateplovací systém STX.THERM ALFA splňuje požadavky Kvalitativní třídy A, udělené Cechem pro zateplování budov (CZB)

Prohlášení o vlastnostech

Prohlášení o vlastnostech STX.THERM ALFA

Evropské technické schválení (ETA)

Úvodní strana z Evropského technického schválení, která potvrzuje platnost certifikace tohoto systému.