Vyberte jazyk
Podporujeme

Uplatňujeme principy společenské odpovědnosti.

Věříme, že právě odpovědným jednáním vůči našim zaměstnancům, investorům, obchodním partnerům, společnosti a životnímu prostředí přispějeme k udržitelnému rozvoji a zlepšíme tak oblasti, v nichž jako firma působíme. Respektujeme všechny tři pilíře společenské odpovědnosti. Budujeme a udržujeme etickou firemní kulturu založenou na neustálém rozvoji a spokojenosti zaměstnanců. Snažíme se o vytváření podmínek pro vyváženost práce a osobního života. Pomáháme k rozvoji regionu. Dbáme na životní prostředí a snižujeme všechny negativní vlivy, kterými na své okolí působíme.

Beseda nejen o financích

Zajímavou besedu připravil pro studenty maturitních ročníků Gymnázia Jeseník finanční ředitel společnosti STOMIX Ing. Radomír Mika, který na zdejším gymnáziu sám maturoval. Popsal svou profesní dráhu po ukončení studií na Ekonomicko-správní fakultě Masarykově university v Brně, tedy od téměř 10-letého působení v nadnárodní poradenské společnosti Deloitte, až po návrat do Jeseníku, a svoji současnou práci ve společnosti STOMIX.

Studenty mimo jiné zajímalo, co obnáší práce finančního ředitele výrobní společnosti v nadnárodním koncernu, jak probíhá komunikace se zákazníky, jaké existují formy podnikání v ČR, co nabízí motivační program pro zaměstnance a řada dalších témat. Dozvěděli se také, že současný moderní a globalizovaný svět lze charakterizovat slovem VUCA (zkratka 4 anglických slov Volatility, Uncertainty, Complexity a Ambiguity), česky nestálost, nejistota, složitost a nejednoznačnost, což přináší výzvy, se kterými se musí v současnosti potýkat všechny firmy, ale i domácnosti, jednotlivci a stát.

Děkujeme za pozvání a studentům za jejich čas a zájem o tuto problematiku.

 • Beseda o financích 2022
 • Beseda nejen o financích

Krteček v novém kabátku

Mateřské rodinné centrum Krteček sídlí od dubna letošního roku v nových prostorách budovy Alkronu na náměstí v Jeseníku. Teď už má i nový kabátek v podobě maleb od výtvarnice Kateřiny Preisové.

Přejeme, aby tyto krásné malby rozdávaly radost dětem i jejich rodičům a dodaly nádech příjemné atmosféry. Jsme rádi, že se společnost STOMIX mohla podílet poskytnutím finančního příspěvku a barev na zkrášlení nových prostor, a tím nadále podporovat děti s jejich rodinami v našem regionu.

 • nové prostory Mateřského centra Krteček v Alcronu ve 2. patře
 • nové malby výtvarnice Kateřiny Preisové
 • nové malby výtvarnice Kateřiny Preisové
 • nové malby výtvarnice Kateřiny Preisové

Prázdninová olympijská stezka

Příjemný konec školního roku a svěží naladění do začátku prázdnin.

Děti si mohly poslední předprázdninový víkend vyzkoušet nově otevřené FIT stezky ve Skorošicích a v Žulové, zasoutěžit si, a užít si sladkou odměnu.

Po školním roce stráveném z podstatné části na distanční výuce byly tyto akce příjemnou změnou pro všechny.

Společnost STOMIX a její zaměstnanci jsou rádi, že mohli podpořit konání těchto akcí a tím umožnit dětem návrat ke zdravému pohybu na čerstvém vzduchu.

Nová FIT stezka ve Skorošicích a Žulové

Mikulášská nadílka

Letošní rok je plný omezení, to platilo i pro Mikuláše, čerta a anděla.

Tradiční akce pro děti se letos nekonaly, proto jsme velmi rádi, že jsme mohli přispět darem pro obec Skorošice a město Žulová a tím se společně s nimi podílet na obdarování dětí ve školách a školkách.

Obec Skorošice i město Žulová dětem připravili a rozdali radost v podobě krásných balíčků plných sladkostí.“

 • Mikuláš podzim 2020
 • Mikuláš 2020

Otevření Montessori Rodinného Centra a Klubu Monty

Po dvou měsících neúnavné letní práce se otevřely dveře Montessori rodinného Centra a Klubu Monty pro veřejnost. Během prázdnin se nepřívětivý, prázdný prostor bývalé prodejny nábytku proměnil v příjemné místo k setkávání rodičů a dětí. Vymalované zdi, položené koberce, věšáky z lesa, dětský nábytek i Montessori pomůcky zútulnily holé zdi.

Otevření centra bylo zahájeno požehnáním místním farářem Stanislavem Kotlářem. Následovalo pozdravení paní starostky města Jeseníku, poděkování všem sponzorům a příznivcům z řad firem a institucí (STOMIX, spol. s r.o., Modic Line, Řk farnost Jeseník) i konkrétních osob.

Vzniklo místo, které je nejen krásné po renovaci, ale nabízí možnost setkávání rodičům a dětem, kteří se zajímají o Montessori výchovu a vzdělávání, a může tak navázat na to, co na Jesenicku již funguje při ZŠ Boženy Němcové Jeseník v Montessori třídě, a v Montessori třídách při ZŠ ve Vápenné.

Jsme rádi, že společnost STOMIX mohla svým zapojením přispět ke vzniku Montessori Rodinného Centra a Klubu Monty v Jeseníku.

Přejeme jeho pracovníkům, ale hlavně rodičům a dětem plno krásných chvil při společné cestě za poznáním a objevováním světa.

Za tým společnosti STOMIX,

Ing. Radomír Mika, finanční ředitel

 • Montessori rodinné centrum
 • Montessori rodinné centrum
 • Montessori rodinné centrum
 • Montessori rodinné centrum
 • Montessori rodinné centrum
RIGHT OFFCANVAS AREA